Autorskie Liceum Kultura i Nauka

Języki obce

Języki obce w Autorskim Liceum Kultura i Nauka

Dla wszystkich uczniów wiodącym językiem jest angielski, który realizowany jest, bez względu na grupę,             w zakresie rozszerzonym.

Dzięki 5 lekcjom tygodniowo, zajęciom z native speakerem oraz zajęciom prowadzonym dwujęzycznie, nasi licealiści posługują się angielskim na naprawdę wysokim poziomie. Chętnych przygotowujemy do egzaminów zewnętrznych i certyfikatów (FCE, CAE i IELTS). Wyniki maturalne są każdego roku bardzo wysokie, a wielu uczniów zdaje maturę na 100%! Dodatkowo zachęcamy i wspieramy uczniów w przygotowaniach do Olimpiady Języka Angielskiego oraz licznych konkursów językowych. W zależności od profilu, uczymy, w oparciu o nasze autorskie programy, angielskiego w biznesie, w medycynie czy w turystyce

W Liceum Autorskim pracują trzy znakomite anglistki: Mirjana Mitrović, Małgorzata Skoneczna i dr Ewa Szymańska-Sabala.

Dwujęzyczne zajęcia Word Affairs dla zainteresowanych prowadzi dr Justyna Podemska.

Drugim językiem obcym jest hiszpański. Uczą się go wszyscy i w każdej klasie istnieje grupa początkująca         oraz grupa kontynuacyjna. Hiszpański także traktowany jest jako przedmiot rozszerzony (4 lekcje w planie),          a grupy kontynuacyjne mają zajęcia z nativo. W klasie lingwistycznej uczymy także hiszpańskiego w turystyce oraz prowadzimy lekcje wiedzy o Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych.

Chętnych przygotowujemy do matury oraz egzaminów zewnętrznych (DELE), a także zachęcamy do udziału                   w konkursach.

Nasze Liceum jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Abanico de palabra, który odbywa się pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii.

W Liceum Autorskim pracują także trzy znakomite hispaniski: Mirjana Mitrović, Rosario Ortega Serrano i             dr Izabela Wolańska-Zasępa.

Kształt

Dla uczniów z zagranicy językiem obcym jest polski! Uczniowie z Ukrainy i Białorusi uczą się w klasach polskich oraz w oddziale przygotowawczym, a dodatkowo biorą udział z lekcjach języka polskiego jako obcego. Nauka polskiego odbywa się w oparciu o specjalne programy i podręczniki, a nauczyciele skupiają się na czterech sprawnościach językowych: słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu oraz na polskiej (niełatwejJ) gramatyce.

Dla uczniowie profilu bio-science organizowane są specjalistyczne zajęcia „Łaciny dla profilu bio-science”, prowadzonego przez panią Mirjanę Mitrović w oparciu o jej autorski program nauczania.