Autorskie Liceum Kultura i Nauka

Co autorskiego dzieje się w Autorskim?

Realizujemy liczne autorskie programy nauczania:

Konwersatorium ekonomiczne

Social media

Business English

Łacina dla bio-science

Ratownictwo medyczne

Zarządzanie firmą

Przy współpracy z instytucjami edukacyjnymi, wdrażamy wiele programów i projektów edukacyjnych:

Porwani przez ekonomię

Ekologiczna szkoła

Klimat to temat

Projekty uczniowskie w ramach przedmiotu metodyka projektów, np.:

Gdzie rozpocząć działalność biznesową w Wesołej?

Nie oceniaj restauracji po szyldzie

Realizujemy autorskie nauczanie przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, oparte na tygodniowym wyjeździe edukacyjnym, lekcjach w terenie czy uczniowskich projektach typu:

Czy białka to najważniejsze cząsteczki życia?

Czy cukry to chemiczne akumulatory energii?

Czy tłuszcze to rezerwa energii i izolacja termiczna a witaminy to podstawa zdrowej diety?

Jakie są zasady racjonalnego odżywiania się?

Jakie są skutki nieprawidłowego odżywiania się?

Energetyka w Polsce - gdzie umiejscowić elektrownię jądrową?

Morze Bałtyckie - woda - jej własciwości i wykorzystanie.

O autorskim podejściu do nauczania przedmiotów przyrodniczych świadczy fakt, że Autorskie Liceum Kultura i Nauka zostało objęte opieką naukową Laboratorium Dydaktyki Chemii UW.

Organizujemy wyjazdowe warsztaty teatralne:

5-dniowe wyjazdy, każdego roku do innego miasta i innego teatru. Warsztaty dają młodzieży niecodzienną okazję do obcowania z ludźmi teatru, otwartymi na młodzież i udziału w zajęciach przez nich prowadzonych. Podczas wyjazdu chodzimy do teatru, czasami do kina, zwiedzamy muzea i poznajemy polskie miasta.

A to tylko część naszych działań...