Kampus Zimowy w Autorskiej

Podczas Zimowego Kampusu zorganizowano dla naszych podopiecznych wiele ciekawych spotkań, zajęć i aktywności.  Odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie Pani bibliotekarka podzieliła się z nami fascynującymi historiami z projektu "Uwaga na korzenie!" Następnie, w zimowej aurze, ruszyliśmy na spacer, śledząc ścieżki miejsc, których historie odkryliśmy wcześniej w bibliotece.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy pijalnię czekolady Wedla, uczestniczyliśmy w warsztatach, słuchaliśmy fascynujących historii rodu Wedlów i fabryki w Warszawie. Dodatkowo, własnoręcznie dekorowaliśmy torciki wedlowskie – było słodko i niezwykle ciekawie! Następnie w pełnym słońcu dotarła do Muzeum Techniki . Zbudowaliśmy pojazdy o kosmicznych kołach i kształtach, i już żadna droga nie była dla nas przeszkodą. Zobaczyliśmy pierwsze komputery, pierwszy telefon i wiele niesamowitych zupełnie nieoczekiwanych i dla dzieci nierozpoznawalnych przedmiotów, które są historią naszej współczesnej cywilizacji. Czwartego dnia odkryliśmy magiczny świat Fabryki Norblina, gdzie podmiejski ogród zamienił się w fascynującą fabrykę historii.  Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, w formie warsztatów storytellingu, zgłębiając dzieje Woli i konsekwencje rewolucji przemysłowej w Warszawie. Ostatni dzień zaczęliśmy od zabawy w sali zabaw Fikołki Feriio, potem tworzyliśmy upominki na Dzień Babci i Dziadka, a po południu wkroczyliśmy w fascynujący świat kodowania na dywanie.

Było super! Doświadczyliśmy niezapomnianych chwil pełnych radości i zabawy!