Zajęcia terapeutyczne

TERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA

Nasza szkoła to miejsce, w którym w życzliwej atmosferze dzieci otrzymują profesjonalną pomoc i skuteczne wsparcie w pokonywaniu trudności komunikacyjnych i edukacyjnych. W W szkole pracujemy zespołowo, logopeda współpracuje dla dobra dziecka z wychowawcami, pedagogiem/psychologiem szkolnym oraz terapeutą pedagogicznym. pierwszym miesiącu nauki prowadzona jest  diagnoza logopedyczna, następnie dzieci zostają zakwalifikowane na terapię i rozpoczynają zajęcia w formie indywidualnej.

Logopedia

Oferujemy Państwu:

• profesjonalną diagnozę i terapię wad wymowy oraz zaburzeń mowy
  • terapię logopedyczną/ neurologopedyczną dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, opiniami poradni psychologiczno-pedagogicznej
  • terapię stymulującą percepcję słuchową i koncentrację uwagi
  • wsparcie w zakresie pokonywania trudności w czytaniu z wykorzystaniem elementów metody „krakowskiej” prof. J. Cieszyńskiej
  • indywidualne konsultacje z logopedą

Logopeda jest w stałym kontakcie z Rodzicami na bieżąco konsultując postępy dziecka, służąc wsparciem i pomocą. Uważamy, że jest to warunek efektywnej pracy z dzieckiem.  Dbamy o  to, by zajęcia były urozmaicone, ciekawe, z wykorzystaniem najnowocześniejszych i najlepszych na rynku logopedycznych programów multimedialnych.

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu wad postawy oraz korygować wady już istniejące. W ramach tych zajęć najmłodsi wykonują ćwiczenia profilaktyczne, które pomogą uchronić się przed wadami postawy, a także ćwiczenia korekcyjne, które przeciwdziałają utrwalaniu lub pogłębianiu istniejących już nieprawidłowości. Gimnastyka korekcyjna wzmacnia mięśnie grzbietu i brzucha, które odpowiedzialne są za utrzymanie kręgosłupa we właściwym położeniu oraz za utrzymanie właściwej postawy. Wady postawy najczęściej spowodowane są nieodpowiednim ułożeniem ciała podczas nauki i pracy przy biurku oraz przy komputerze.