Społeczna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Warszawie

Oferta szkoły

Do szkoły przyjmowane są:

1. do działu dziecięcego - uczniowie w wieku od 6 do 10 lat, nauka trwa 6 lat,
  2. do działu młodzieżowego – uczniowie w wieku od 10 do 16 lat, nauka trwa 4 lata.

Szkoła, realizując program nauczania oparty na wytycznych MKiDN, dostosowuje wymagania do możliwości wszystkich uczniów. Nasi nauczyciele posiadają najwyższe kwalifikacje zawodowe z przygotowaniem pedagogicznym. Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudnowych, a uczniowie mogą rozwijać umiejętność gry na następujących instrumentach:

• fortepian,
  • skrzypce,
  • gitara,
  • flet,
  • saksofon,
  • perkusja,
  • wiolonczela.

Lekcje instrumentu głównego są zajęciami indywidualnymi. Dobierając repertuar, każdy nauczyciel kieruje się predyspozycjami ucznia oraz jego zainteresowaniem poszczególnymi gatunkami muzyki. Zajęcia z teorii prowadzone są w grupach. Szkoła stwarza też warunki do wspólnego muzykowania, od duetów fortepianowych, czy skrzypcowych, poprzez zespoły perkusyjne, po zespoły mieszane, takie jak gitara, skrzypce i flet oraz największy - chór. Swoje umiejętności i opanowywany repertuar uczniowie mają okazję prezentować podczas występów na audycjach i koncertach.

W ramach szkolnego planu nauczania każdy uczeń (oprócz pianistów) ma możliwość nauki gry na fortepianie przez 2 kolejne lata!

STUDIUM MUZYCZNE II STOPNIA

Absolwenci szkoły muzycznej I stopnia oraz innych form nauczania gry na instrumencie mogą kontynuować naukę w Studium Muzycznym II stopnia, bez ograniczeń wieku.

Można kontynuować naukę na wcześniej wybranym instrumencie, bądź też rozpocząć naukę gry na innym.

Czas trwania zajęć uzależniony jest od  możliwości ucznia.