Społeczna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Warszawie

Aby zapisać się do naszej szkoły

ZASADY REKRUTACJI

Rekrutacja polega na sprawdzeniu predyspozycji kandydata. Rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca czerwca.

Jeśli nie wypełnili Państwo formularza online, na spotkanie rekrutacyjne należy przynieść wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata. Dostępny one jest w sekretariacie szkoły lub można go pobrać TUTAJ.

Termin spotkania uzgadniany jest telefonicznie z rodzicami (602 787 222).

SPOTKANIE REKRUTACYJNE

Rekrutacja polega na sprawdzeniu ogólnych zdolności muzycznych dziecka: słuchu, pamięci muzycznej, poczucia rytmu. Kandydaci są poproszeni o zaśpiewanie wybranej piosenki, powtórzenia usłyszanych dźwięków i rytmu.

Kandydaci są oceniani w skali od 1 do 25 punktów. Warunkiem przyjęcia jest uzyskanie 19 punktów.

1. Zaśpiewanie przygotowanej piosenki
  2. Słuch linearny:
    • powtarzanie głosem pojedynczych dźwięków (również granych w rejestrze przekraczającym skalę głosu dziecka
    • powtarzanie kilku dźwięków
    • powtarzanie trójdźwięków
    • określanie kierunku linii melodycznej (powtarzanie za dźwiękiem fortepianu i za głosem).
  3. Słuch harmoniczny:
    • śpiewanie trójdźwięków granych harmonicznie
    • rozpoznawanie zmiany w trójdźwiękach (czy taki sam, czy coś się zmieniło)
    • określanie czy słychać dysonans czy konsonans
  4.  Pamięć muzyczna:
    • reagowanie na zmianę w melodii zagranej przed chwilą
    • reagowanie na zmiany w znanej melodii np. „Wlazł kotek na płotek”
    • powtarzanie rytmów wykonanych klaskaniem i gestodźwiękami

Dodatkowo ma miejsce:

• sprawdzenie warunków psychofizycznych: spostrzegawczości, samodzielności myślenia, skupienia uwagi itp.),
  • rozmowa pozwalająca ocenić dojrzałość „szkolną” i emocjonalną,
  • sprawdzenie zdolności manualnych, predyspozycji do gry na określonym instrumencie.