Twórczość muzyczna

W naszym przedszkolu nauczyciele artystyczni, w naturalny sposób i z wiedzą pedagogiczną, wspierają już najmłodsze dzieci w twórczym poszukiwaniu i w muzycznej improwizacji. Dzieci w wieku przedszkolnym zamieniają wszystko w wiersz, piosenkę i rytm. Jest to proces myślenia muzycznego, który opiera się na percepcji, wyobraźni i pamięci muzycznej. To wszystko potrzebne będzie do tego, aby słuchać, grać i tworzyć muzykę.

• Dużą wagę przykładamy do improwizacji instrumentalnej, wokalnej i ruchowej.

Swobodna improwizacja muzyczna dzieci może stanowić ilustrację muzyczną do bajki wymyślonej przez dziecko lub nauczyciela, do zjawisk akustycznych (np. burza, szum drzew, tętent koni, wiatr), itp. A przy okazji dieci w swoim tempie uczą się wartości rytmicznych, tonacji, linii melodycznych i oczywiście sztuki gry na instrumentach muzycznych.

• W przedszkolu "Struś Ego" dzieci mają okazję doświadczyć różnych form muzyki i nauki muzycznej. Mają często swój pierwszy kontakt z pianinem (akustycznym i cyfrowym) , co daje im możliwość eksploracji dźwięków i nauki podstaw gry. Przez zabawę i interakcję z profesjonalnym nauczycielem, dzieci uczą się podstawowych umiejętności pianistycznych, takich jak czytanie nut, uderzanie w klawisze i rozpoznawanie dźwięków.

• Ponadto, dzieci mają także okazję zapoznać się z różnymi instrumentami perkusyjnymi. Zajęcia perkusyjne pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności rytmiczne, koordynację ruchową i koncentrację. Dzieci mają możliwość eksperymentowania z różnymi dźwiękami i rytmami, co rozwija ich kreatywność i poczucie muzykalności.

• Przedszkolaki uczą się również posługiwać swoim własnym instrumentem - głosem. Zajęcia z emisji głosu i nauki śpiewu pozwalają dzieciom rozwijać swoje umiejętności wokalne i pewność siebie. Nauczyciel wprowadza dzieci w podstawy śpiewu, takie jak kontrola oddechu, intonacja i artykulacja. Poprzez śpiewanie piosenek i wspólne improwizacje, dzieci uczą się wyrażać siebie przez muzykę i rozwijać swoje umiejętności wokalne.

•  Celem zajęć rytmiczno-muzycznych w naszym przedszkolu jest rozwijanie myślenia muzycznego dzieci poprzez poznawanie różnych rytmów, dźwięków i melodii. Dzieci uczą się rozpoznawać i tworzyć proste rytmy, a także komponować i improwizować własne melodie. Poprzez zabawę muzyczną dzieci rozwijają swoje umiejętności słuchowe, spostrzegawczość i kreatywność.

• Zajęcia muzyczno-rytmiczne w przedszkolu "Struś Ego" mają na celu rozwijanie umiejętności słuchowych, płynności ruchowej i kreatywności dzieci. Dzięki temu, dzieci mają możliwość wczesnego kontaktu z muzyką i rozwijania swojego potencjału artystycznego.