Plan dnia

GODZINY PORANNE 7.00 – 8.30

Dzieci przybywają do przedszkola.

Odbywają się zabawy swobodne, rozmowy zgodnie z zainteresowaniami dzieci, zabawy ruchowe.

Czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania.

ŚNIADANIE 8.30

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE 9.00 – 12.30

Zajęcia dydaktyczne, realizacja podstawy programowej, zajęcia z całą grupą, w małych zespołach lub indywidualne. Aktywność muzyczna i plastyczna.

Zajęcia dodatkowe. Zabawy na świeżym powietrzu: spacery, obserwacje przyrodnicze, zajęcia ruchowe. Zabawy swobodne wg potrzeb dzieci.

Czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu.

OBIAD 12:30

ODPOCZYNEK 13:00 – 14.30

Odpoczynek po obiedzie – możliwość snu, słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela lub słuchowisk.

Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku.

PODWIECZOREK 14.30

POPOŁUDNIE 15.00 – 18.00

Zajęcia dodatkowe. Zabawy i gry ruchowe w sali (lub na świeżym powietrzu). Ćwiczenia indywidualne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Zabawy plastyczne, integracyjne, rozwijające zainteresowania. Czytanie dzieciom.

Pożegnanie z przedszkolem - rozchodzenie się dzieci do domu.