Zajęcia w naszym przedszkolu

PRZEDSZKOLE

Do grup przedszkolnych przyjmujemy dzieci  od 2,5 r.ż. do 6 r.ż. z obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym.

Dzieci spędzają maksimum czasu na świeżym powietrzu - w ogrodzie z placem zabaw oraz w parku leśnym obok przedszkola.

Grupy są kameralne,co gwarantuje doskonałą opiekę , dzieci przebywają  w dużych salach.

Oprócz realizacji podstawy programowej  nasi milusińscy  mają okazję do udziału w wielu zajęciach dodatkowych- artystycznych, matematycznych , sportowych , językowych.

Dzieci mają również okazję uczestniczyć w koncertach Społecznej Szkoły Muzycznej im.Wojciecha Kilara, podpatrywać grę swoich starszych kolegów i koleżanek oraz uczyć się wrażliwości .

W ramach czesnego oferujemy dzieciom bogatą ofertę zajęć i aktywności

• Realizacja podstawy programowej MEN w ramach zajęć dydaktycznych, ale w dużo ciekawszym ujęciu i rozszerzeniu.

Nauka wzbogacona jest o innowacyjne metody oraz nowoczesne multimedia np. o pracę przy pomocy tablicy  multimedialnej, kodowania, gier planszowych i komputerowych, teatrzyków, bajkoterapii.

• Stawiamy na aktywną edukację w otoczeniu przyrody, dlatego czas na świeżym powietrzu jest dla nas bardzo ważny. Doceniamy naszą piękna okolicę, lubimy spacery z dziećmi do lasu.
  • Już od maluszka poprzez zabawę, śpiew, aktywność ruchową i artystyczną dbamy o przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole: zajęcia z dziecięcej matematyki, przygotowanie do nauki czytania i pisania.

• Edukacja przez sztukę: szeroka gama zajęć artystycznych, muzycznych, plastycznych  (programy innowacyjne/autorskie)
    • cykliczne koncerty muzyczne – naszych pedagogów muzycznych i zaproszonych gości (muzyków, uczniów naszej szkoły muzycznej)
    • projekty edukacyjne, artystyczne, językowe– prowadzone przez naszych nauczycieli przedszkolnych, artystycznych i nauczycieli z naszej szkoły podstawowej
    • spotkania z ciekawymi ludźmi (różne zawody, oryginalne hobby)
    • organizowanie dla dzieci różnego rodzaju imprez okolicznościowych: bali, przedstawień, spotkań mikołajkowych

• Naszym codziennym zajęciom przyświeca duch radości i dziecięcej zabawy. Kochamy ruch, sport i muzykę dlatego te aktywności codziennie nam towarzyszą.
  • Intensywna nauka j.angielskiego - zajęcia codziennie
  • Zajęcia rytmiczno – muzyczne – 2 razy w tygodniu
  • projekty dla grup przedszkolnych:

Artterapia

wykorzystuje naturalną predyspozycję dzieci do twórczych zachowań. Pozwala na wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez spontaniczne działania plastyczne i kreatywną ekspresję.

Sesnoplastyka - 2 razy w miesiącu

to wyjątkowa forma zajęć rozwojowych, z wykorzystaniem wielu kolorów, faktur i konsystencji; pozwala na stymulacje wszystkich zmysłów. Dzieci z radością tworzą różne masy plastyczne i farby na bazie produktów spożywczych. Mogą się do woli brudzić i bawić.

Młodzi kreatywni- 2 razy w miesiącu

Nasi mali artyści odkrywają swoje pasje i talenty podczas tych niezwykłych spotkań. To nie tylko zajęcia kreatywne, ale prawdziwe artystyczne wędrówki, które rozwijają zmysł estetyczny oraz emocjonalną delikatność naszych małych uczestników. W ramach edukacji plastycznej w przedszkolu, dzieci mają szansę czerpać inspirację ze środowiska, budować relacje z różnymi dziedzinami sztuki plastycznej oraz rozwijać swoje własne dzieła dziecięcej twórczości, wykorzystując różnorodne techniki artystyczne.