Zajęcia dodatkowo płatne dla chętnych

Balet

Zajęcia obejmują naukę tańca klasycznego, zabawy rytmiczno-taneczne oraz ćwiczenia gimnastyczne rozwijające motorykę, poprawiające koordynację ruchową, równowagę, prawidłową sylwetkę i wzmacniające ciało. Ekspresja muzyczna wyrażona poprzez gest, ruch, śpiew jest bliska dziecku, pozwala na rozładownie nadmiaru energii, rozluźnia i uwrażliwia na sztukę. Zdobyte umiejętności wykorzystywane są do tworzenia układów choreograficznych.

Nauka gry na pianinie zaj. indywidualne

Zajęcia te skierowane są do tych naszych przedszkolaków, którzy wykazują zainteresowanie muzyką i chcieliby spróbować gry na pianinie. Są to lekcje indywidualne odbywające się raz w tygodniu po 30 minut. Wierzymy, że pierwszy kontakt z instrumentem muzycznym w przyjaznym środowisku naszego Przedszkola pozwoli dziecku pewniej stawiać pierwsze kroki w fascynującym świecie muzyki. Zajęcia indywidualne odbywają się w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu.

Taniec nowoczesny

Prowadzony przez szkołę tańca Pro-Dance  to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach mali tancerze mają okazję poznać elementy hip hop’u, tańca jazzowego, klasycznego i disco dance. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia z tańca nowoczesnego rozwijają poczucie rytmu, lepsze poznanie możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację ruchową, dostarczają  dzieciom mnóstwo radości i pozytywnej energii.

Szkoła tańca Pro-Dance  dodatkowo, oprócz zajęć w trakcie roku, organizuje turnieje tańca, na których dzieci mają okazje zaprezentować swoje umiejętności.

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia rozwijają sprawność ruchową, koordynację, wpływają  na wszechstronny rozwój dziecka. Ważnym atutem tych zajęć jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz zapobieganie powstawania i pogłębiania się wad u dzieci. To także doskonały sposób na rozładowanie napięć, emocji i dostarczenie dziecku odpowiedniej dawki ruchu.

Matematyka z kodowaniem CODE& PLAY

Zajęcia oparte o autorski program wykorzystują ulubione formy aktywności dzieci – zabawę i ruch, zamiłowanie do zagadek i tajnych projektów. Uczą logicznego myślenia, doskonalą analityczne spojrzenie na świat, a problemy zmieniają w wyzwania. Dzieci podczas zajęć są programistami – bawią się tajnym językiem (kodowanie), rysują mapy, poszukują nieodkrytych rozwiązań, eksperymentują i poznają w praktyce czym są sekwencje, algorytmy i wzory.

Logopeda

W ramach współpracy z centrum terapii i rozwoju LOGANA   oferujemy  możliwość korzystania z zajęć logopedycznych u wykwalifikowanego neurologopedy w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu na terenie naszej placówki.

Współpracujemy z:

Autorską Szkołą Podstawową nr 12 w Warszawie